Jak skutecznie ocieplić poddasze

Jak skutecznie ocieplić poddasze

Istnieje wiele efektywnych i bardzo innowacyjnych systemów ociepleń budynków, które używane są obecnie w naszym kraju. Przy panującej technologii docieplenia śląsk mogą być skuteczne, pod warunkiem, iż dopasuje się właściwy system docieplenia. Daje to, iż typując odpowiednio – można dużo oszczędzić. Jednym z wielkich problemów, jeżeli chodzi o systemy dociepleń jest ocieplenie poddasza albo stropu dachowego. Jest to miejsce, przez które ucieka bardzo duża ilość ciepła podczas sezonu zimowego, a do budynku dostaje się bardzo duża ilość ciepłego powietrza latem. Istnieją niemniej jednak sposoby na skuteczne docieplenie stropów oraz poddaszy.

Najlepsze z nich to oczywiście ocieplanie za pomocą piany poliuretanowej albo też za pomocą specjalnej wełny mineralnej. Obydwa te sposoby są niezwykle efektywne, niezbyt wiele różnią się perspektywami montażowymi, ceną oraz przepuszczalnością cieplną. Skuteczne ocieplenie poddasza albo stropu jest kwestią dobrania systemu docieplenia do warunków oraz typie poddasza.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *